Dječji tjedan u 1.e

Autor: Željka Martan Buhin, 12. 10. 2020.

U 1.e razredu Dječji se tjedan obilježio razgovorom o dječjim pravima te važnosti igre i igračke u dječjem odrastanju. Učenici su, donijevši je u školu, predstavili ostalima najdražu im igračku. Nacrtavši je, zajednički su izradili plakat.

Igračke su neizostavan dio procesa učenja. Djeci pružaju zabavu. Potiču  kreativnost, pomažu razvoju fizičkih i mentalnih vještina te su neophodne za rast i razvoj djeteta.

Prve se igračke spominju 3000 godine pr. n. e. Bile su napravljene od pronađenog materijala u prirodi. Iako su napretkom civilizacije i tehnologije doživjele brojne promjene te se danas  prave od plastike, gume i sličnih materijala, nepromijenjena je ostala činjenica da se njima djeca vole igrati.

učiteljica Tanja Resman