Susret i radionica sa psom

Autor: Željka Martan Buhin, 12. 10. 2020.

Učenici trećeg razreda dobili su poziv na zanimljivu edukativnu radionicu sa psom. Susret nam je dogovorila knjižničarka Dunja Gašljević iz Gradske knjižnice Selčina. Tog sunčanog jutra u petak, našli smo se iza knjižnice među stablima. Ispod najvećeg stabla dočekala nas je gospođa, djelatnica Skloništa za nezbrinute životinje Dumovec u društvu s kujicom mješankom po imenu Sisi.

Gospođa nam je ispričala priču o Sisi: kako je dospjela u sklonište ostavljena kao štene ispred parka Maksimir. Upoznala nas je i s radom Skloništa. Iznenadio nas je podatak da je trenutno samo 70 pasa u Skloništu za razliku od prošle godine kada ih je bilo 170. Ljudi u vrijeme pandemije češće se odlučuju na udomljavanje životinja što je pohvalno.
Naučili smo kako pristupiti psu i podragati ga, kako prepoznati psa koji je ljut ili nema dobre namjere, što učiniti kada vidiš psa lutalicu, kako udomiti psa, prepoznali smo poznate nam pasmine pasa, ali i upoznali i druge vrste pasa.
Kroz rad u radnoj bilježnici koju smo dobili smo još proširili znanja.
Na kraju na kvizu smo pokazali da smo puno naučili. Za odlično znanje i sudjelovanje smo dobili i diplome.
Dobili smo i radni zadatak. Svatko od nas će dobiti fotografiju jednog psa iz Skloništa. Napisat ćemo poruku za psa.
Kujica Sisi pokazala je veliko strpljenje i poslušnost cijelo vrijeme susreta s našim živahnim razredom i na tome joj hvala.
Dragoj Sisi želimo puno sretnih psećih godina!
Zahvaljujemo se i gospođi djelatnici Skloništa na zanimljivom susretu kao i teti knjižničarki na gostoprimstvu!
Pozdrav od 3. a  s učiteljicom Jasminkom te asistenticom gospođom Tanjom Kovač