SVJETSKI DAN PRIPOVIJEDANJA U 6.A I 6.B

Autor: Željka Martan Buhin, 1. 4. 2021.

Učenici 6. a i 6. b razreda uživali su  u pripovijedanju bajki te na taj način obilježili Svjetski dan pripovijedanja (20. ožujka).
Bajke im je pripovijedala Margareta Peršić (Zagreb, 1976.) ilustratorica , lutkarica i pripovjedačica koja u svojim nastupima i radno-kreativnim druženjima s djecom i odraslima koristi elemente waldorfske pedagogije, ali i uličnog iskustva, jer uz sve navedeno još je i žonglerka. Obitava u svijetu bajki, igračaka, slikovnica, a često se, nasreću, pojavljuje i u ovom našem, manje šarenom.

Ipak, ponajprije ćemo je naći među djecom, na festivalima, srednjovjekovnim sajmovima, u knjižnicama, a danas 1. travnja (nije bila šala) putem zooma stigla je  među učenike 6. a i 6. b razreda.

Ukoliko želite upoznati rad divne divne umjetnice, posjetite njezinu stranicu

image.png