PRIČAONICE I RADIONICE S 2. RAZREDIMA POVODOM DANA GRADA ZAGREBA

Autor: Gordana Grujić, 2. 6. 2022.

Ususret Danu grada Zagreba 2. a razred je sa svojom učiteljicom Ljiljanom Frigan Perko i knjižničarkom Lucijom Fičko posjetio Knjižnicu Sesvete gdje nam je knjižničarka Tatjana Rozalija Ovčarić u okviru pričaonice i kreativne radionice Rođen/a u Zagrebu predstavila knjige autorice Mirte Combaj Ujlaki Rođen u Zagrebu i Rođena u Zagrebu.

Knjižničarke su pročitale ulomke iz knjiga nakon čega je 2. a sudjelovao u likovnoj radionici, a knjige smo donijeli u školu kako bismo nastavili s čitanjem. (Fotografije pogledajte u nastavku.)

U tjednu od 23. do 27. svibnja knjižničarka Lucija je u suradnji s učiteljicama produženog boravka svaki dan održala radionicu o gradu Zagrebu u jednom drugom razredu, a učenici su znamenitosti i simbole grada prikazali raznim likovnim tehnikama.

Dio radova izložen je na panou u našoj školi, a dio radova možete pogledati na maloj izložbi u Knjižnici Sesvete uživo i virtualno na ovom linku.