DRUŽENJE S PEPPEROM I NAOMOM

Autor: Gordana Grujić, 21. 10. 2022.

U srijedu, 19. listopada, učenici 6.a i 8.b razreda, na čelu sa svojom profesoricom matematike, Romanom Sosa, u 18 sati, zaputili su se u Narodno sveučilište, kulturni centar Sesveta, kako bi prisustvovali predstavljanju projekta „ISAAC ASIMOV“.  Osim što su poslušali kratko predavanje o začetniku robotike i piscu znanstvene fanstastike, Isaacu Asimovu te odgledali kratku predstavu, naši su učenici imali priliku upoznati prvog, pravog i velikog robota na ovim prostorima, Pepera te njegova malenog suputnika, Naoma, te uz uputstva stručnjaka, s njima razgovarati, postavljati im razna pitanja te fotografirati se. Cijelu atmosferu ovog „znanstvenog događanja“ ispunili su smijeh, dobra volja i mnoga stečena znanja.

Nadamo se da je ovaj projekt inspirirao neke od naših učenika te da će i oni, jednoga dana, krenuti stopama ovog velikog znanstvenika!

A, da biste otkrili jučerašnji ugođaj, pogledajte nekoliko fotografija u prilogu.