SUSRET S KNJIŽEVNICOM TINOM PRIMORAC

Autor: Gordana Grujić, 26. 10. 2022.

Majka učenika Nikole Primorca bila je gost u našem razredu, 3.d, 6. listopada 2022., te održala jedan školski sat KREATIVNOG PRIPOVIJEDANJA pod nazivom Velika matematička prevara.

Djeca su bila oduševljena, cjelokupni dojam - izvrstan jer osim divnog uvoda u priču s upoznavanjem zvona, slijedilo je pripovijedanje na djeci vrlo zanimljiv glumački način. Autoričine geste, mimika, izmjene boja glasa, interakcija s učenicima i neposredna, opuštena komunikacija stvorile su vrlo ugodno ozračje za percepciju priče. Pravo oduševljenje bila je igra Ludi dućan kroz koju su ponavljali matematičke sadržaje 3. razreda  koje su sami smišljali i time testirali svoje znanje i kreativnost. U trgovini svatko dobije poklon – ma tko bi uopće očekivao u književnom susretu dobiti slatkiše?! Ne samo da je pravi slatkiš bio poslastica dječjem nepcu, nego je cjelokupni susret bio poslastica za sva čula svih prisutnih u učionici.