KESTENI ČAROBNJACI I NJIHOVE ČAROLOIJE

Autor: Željka Martan Buhin, 3. 11. 2023.

Jesenska poslastica kesten bila je temom naše priče o njihovoj čaroliji u 1.d razredu. 26. listopada u produženom boravku Priču su nam ispričale knjižničarka Jadranka Jelinić i učiteljica Eva Jošić Zovko. Nakon uvodne pjesme Frana Galovića Kostanj u kojoj pjesnik boravi u šumi u predvečerje, razgovarali smo o tome zašto se kesten skriva u bodljikavoj kućici, koje vrste kestena postoje te koja se sve jela mogu od njega napraviti – od krem juhe te smjese za punjenje blagdanske peradi do raznih slastica i kolača.

Zatim su učenici sami dovršili priču – svojim crtežima  koje možete vidjeti na panou ispred školske čitaonice pod naslovom Kesteni čarobnjaci i njihove čarolije.