SUSRET DRUGAŠIĆA SA SPISATELJICOM ŽELJKOM HORVAT VUKELJA

Autor: Natalija Damjanović, 4. 3. 2024.

Učenici drugih razreda imali su prekrasan prvi radni dan novog 24. radnog tjedna. U organizaciji školske knjižničarke Jadranke Blagec i promotora izdavačke kuće imali su književni susret s književnicom Željkom Horvat Vukelja. Veselo druženje odvilo se u ponedjeljak, 4.ožujka 2024. u maloj dvorani naše škole.

Učenici su uživali u živopisnom pripovijedanju vlastitih priča koje je spisateljica pripovijedala. Učenike je interaktivno uključivala. Osim što su morali pažljivo slušati, trebali su pjevati, gibati se, aktivno sudjelovati.Osvijestili  su što je posao spisateljice. Osim što je književnica Željka Horvat Vukelja je i učiteljica francuskoga jezika, bila je i urednica dječjeg časopisa Modra lasta.Učenici su doznali i da u svakom broju dječjeg časopisa Smib izdaje novu slikopriču na stranici 12.. Bilo vrlo zanimljivo slušati priče, promatrati što će zanimljiva gošća izvući iz svoje torbe koju je maštovito nazvala Ljubica Torbić.Učenici su mogli vidjeti i čuti neke glazbene instrumente kao što su: kalimba, tamburica, frula, činele… Naučili su pjevati pjesmu Bratec Martin na francuskome.
Na kraju su učenici mogli kupiti neke od slikovnica Željke Horvat Vukelja. Ljubazna gošća strpljivo je svakom učeniku napisala posvetu i potpisala se.Učenici su dobili pohvalu za kulturno ponašanje i aktivno sudjelovanje na što su učiteljice imale osmijehe na licima.

Svakako će uživati u brojnim pričama maštovite spisateljice.

Zahvaljujemo spisateljici na dolasku!

Učenici drugih razreda s učiteljicama!