Razredna nastava

PRVAŠI NA RADIONICI O OSJEĆAJIMA

Autor: Natalija Damjanović, 27. 10. 2022.

Učenici 1.a razreda bili su školskoj knjižnici. Knjižnicu su posjetili u četvrtak, 27. listopada na poziv školske knjižničarke, Lucije Fičko. Ovaj puta tema posjeta bili su osjećaji.

Teta knjižničarka pročitala je učenicima slikovnicu Raznobojno čudovište, Anne Llenas. Pažljivo su slušali priču o čudovištu koje se jednoga dana probudilo jako zbunjeno i rastreseno. Djevojčica mu je pomogla da shvati da su mu se osjećaji pomiješali. Trebalo je osjećaje razdvojiti i svaki staviti u svoju bočicu.

.

Nakon priče učenici su iznosili dojmove o priči te imenovali osjećaje koji se pojavljuju. Knjižničarka je stavila sličice čudovišta raznih boja. Svaka boja i izraz lica čudovišta predstavljali su jedan osjećaj. Iz koverte su izvlačiči papiriće s različitim bojama. Prema boji prepoznavali su osjećaje koje je imalo pojedino čudovište. Iznosili su kada se osjećaju sretno, kada smireno, tužno, ljuto, kada osjećaju strah.

Iz priče smo shvatili da je važno prepoznati osjećaje, imenovati ih i prihvatiti ih.

U drugom dijelu imali su dvije likovne aktivnosti. Prvo su mogli nacrtati jedno čudovište po izboru boje i osjećaja. Na kraju su grupnim radom načinili dva raznobojna čudovišta. Učenicima je bila zanimljiva tehnika kojom su radili, a to je tempera koju su uz pomoć vate uhvaćene u štipaljku umakali u temperu i radili mrlje raznih boja.

Kako je bilo i radove nastale na radionici može se pogledati u galeriji fotografija.

Zahvaljujemo knjižničarki Luciji Fičko na trudu i lijepim trenutcima!

Učenici 1.a s učiteljicom