Razredna nastava

Učenici 4. c u e Twinning projektu

Autor: Natalija Damjanović, 20. 11. 2022.

I ove godine učenici 4. c razreda priključili su se e Twinning projektu. Učiteljica je predložila projekte kojima se možemo priključiti, a najzanimljiviji nam je bio projekt Želim se dobro osjećati.

Tko se u razredu i školi ne bi želio osjećati dobro?!

Mi smo skupina Malih medijatora i od prvog razreda radimo na prihvaćanju i razumijevanju naših osjećaja i potreba. Zato smo i odabrali ovaj projekt. Do sada smo u skupinama osmislili logo projekta i poslali ga na natječaj. Obilježili smo 13. studenoga Dan ljubaznosti. Tako da smo u razredu svi bili ljubazni jedni prema drugima, govorili pozitivne misli i pomagali si. 16. studenoga obilježili smo Dan tolerancije priključivši se Festivalu Prava djece. Pogledali smo filmove dječjeg stvaralaštva na tu temu i u radionici razgovarali o prijateljstvu, usamljenosti, pravu na ljubav i prihvaćanje. Toga dana obilježili smo i Svjetski dan prijevremeno rođene djece – palčiće. 17. listopada na nastavi smo razgovarali o gradu heroju  Vukovaru i modeliranjem u glinamolu izgradili naše umjetničke instalacije na satu likovne kulture.

Kada prihvatimo sebe i druge, razumijemo jedni druge, suosjećamo s nekim tko ima problema, saslušamo ga i pomognemo, to i nas čini sretnima. Tada se i mi dobro osjećamo.

Na našem projektu radit ćemo tijekom ove nastavne godine i pokušati ostvariti sve zadane zadatke.

A što smo to radili u listopadu i studenome pogledajte na linku: https://youtu.be/ZyRO3NezsMs

Učenici 4. c i učiteljica Natalija

Umjetničke instalacije na temu  crveni fićo.

Fićo brani vodotoranj

Fićo nosi buket cvijeća za sve stradale.

Ponsni hrvatski vojnik i fićo

Okrunejni fićo

Fićo na vrhu vodotornja