Razredna nastava

SNI O LET, 3.d I 3. e

Autor: Natalija Damjanović, 28. 11. 2022.

U suradnji s Gradskim knjižnicom Sesvete te uz mentorstvo učiteljica Mirne Turniški i Tanje Resman učenici 3.b i 3.e razreda likovno su predstavili svoje dojmove o pročitanoj im slikovnici Svjetlana i Sni o letu autora Dominika Vukovića.

Autor Dominik Vuković ovom je pričom povezao troje velikih izumitelja s njihovim zajedničkim interesom za let te nas upoznao  kako su dobili inspiraciju za svoje ideje: Faust Vrančić ideju o padobranu, Slavoljuba Eduarda Penkala ideju za avion, a Herman Potočnik za istraživanje leta u svemir.
Likovne radove učenika možete vidjeti u nastavku dok će Gradsku knjižnicu Sesvete krasiti tijekom mjeseca veljače.
                                             Učenici 3.b i 3.e razreda i učiteljice Mirna i Tanja