1. RAZREDI NA KNJIŽEVNOM SUSRETU S JADRANKOM ČUNČIĆ- BANDOV

Autor: Natalija Damjanović, 21. 1. 2024.

Ove godine, 17. siječnja, naši prvašići imali su priliku upoznati književnicu Jadranku Čunčić- Bandov. Za njih je knjižničarka OŠ Luka organizirala književni susret na kojem je književnica spontanim i pristupačnim dijalogom prikazala igrokaze.

Iza paravana su se izmjenjivali mišići, žabice, ovčice... ali i zmajevi, krokodili, ovnovi, jarci... Učenici su smijehom, sudjelovanjem i glasnim pljeskom nagradili trud književnice.

Uz praćenje igrokaza, učenici su mogli i naučiti kako nastaju pojedine lutke, koje sve materijale i neobične predmete mogu iskoristiti kako bi stvorili novi lik.

Tako su učenici 1. c razreda zajedno s učiteljicom Natalijompotaknuti lutkama Jadranke Čunčić – Bandov, na satu likovne kulture izradili i svoje prve lutke od čarapa, vunice, gumbića i drugih materijala.

Vrijeme uz Jadranku Čunčić – Bandov proteklo je prebrzo, a njezine igrokaze učenici će rado čitati i glumiti i u svojim učionicama. Tko zna možda se među njima kriju i novi književnici čije će igrokaze jednog dana svi sa zanimanjem čitati.

Hvala gospođi Jadranki Čunčić- Bandov na dolasku i knjižničarkama OŠ Luka na organizaciji književnog susreta.

učiteljica Natalija Damjanović

lutkice 1. c