Glazbeni kutak

ZAJEDNO U STVARALAŠTVU

Autor: Gordana Grujić, 12. 4. 2024. 13:42

Naši učenici četvrtih, petih i osmih razreda dobili su priliku spoznati talente i umijeća, izraziti svoje ideje i eksperimentirati s različitim kreativnim pravcima kroz ples, pjesmu, pokret i strani jezik te su tako mogli osjetiti moć stvaralaštva. Stvaralaštvo je univerzalna ljudska kvaliteta. Kada se um, duša i volja usredotoče na novi cilj, nastaju nove kreacije koje mijenjaju život. Tijekom projektnih aktivnosti naši su učenici savladali ritam valcera, a sudjelovali su i u različitim glazbenim igrama i aktivnostima glazbenog stvaralaštva. Pritom je ostvarena suradnja triju predmeta: Tjelesne i zdravstvene kulture, Glazbene kulture i Njemačkoga jezika.

U videu pogledajte stvaralačke vještine naših učenika, a u nastavku fotografije!

DUH ZAJEDNIŠTVA NA BOŽIĆNOJ PRIREDBI

Autor: Gordana Grujić, 10. 1. 2024. 13:32

Učenici 4., 5. i 6. razreda udružili su svoje talente i izveli dvije točke na božićnoj priredbi 21. prosinca 2023. godine. U dvojezičnoj izvedbi tradicionalne pjesme Funkel, funkel kleiner Stern četvrtaši su znakovnim jezikom pokazivali značenje teksta, petaši su pjevali, šestaši sve popratili sviranjem na blok flautama i perkusijama, a posebno se pritom istaknula solistica Katja iz 6. b razreda. Četvrtaši su trojezično izveli svjetski poznatu božićnu pjesmu Stille Nacht, Heilige Nacht i iskazali se melodioznošću i izvrsnim izgovorom teksta na njemačkom, engleskom i hrvatskom jeziku.

Vaši vam mentori od srca zahvaljuju i čestitaju!

Iva Kovačić Koruga, Ana Ostojić, Neda Perdija, Vanja Štrukelj i Gordana Matolek Veselić

Pogledajte video zapis s priredbe!

ADVENT DOLAZI…

Autor: Gordana Grujić, 30. 11. 2023. 15:16

Petaši pjesmom najavljuju adventsko vrijeme. Zablistali su u zajedničkoj izvedbi baš poput zvijezde čiji su dolazak najavili. Hvala našoj učiteljici Ljiljani Frigan Perko koja je priredila divan blagdanski kutak. Dragi  petaši, na ovoj radosnoj najavi najljepših dana u godini od srca vam zahvaljuju vaši učitelji Glazbene kulture i Njemačkoga jezika.

Ana Ostojić, prof., Neda Perdija, prof., Vanja Štrukelj, prof. i Gordana Matolek Veselić, prof.

Pogledajte OVDJE kako pjevaju „Blistaj, blistaj zvijezdo mala“ na njemačkom i hrvatskom jeziku.

PEKARSKA PJESMA ZA DAN KRUHA

Autor: Gordana Grujić, 18. 10. 2023. 12:44

Učenici 6. a i 6. e razreda obilježili su Dan kruha 2023. godine na poseban način. U okviru međupredmetnoga projekta Glazbene kulture i Njemačkoga jezika pjevali su, glumili i snimili spot povezan s ovim danom zahvalnosti za darove koji su nam dani. Kruh je simbol hrane, a ujedno je i simbol života, zaključili su sami. Tijekom jednomjesečnoga projekta učenici su razgovarali o problemu gladi u svijetu. Svojim stvaralaštvom uveličali su ovaj dan zajedništva i radosti u našoj školi. Neizmjerna im hvala za to.

Ana Ostojić i Gordana Matolek Veselić

OVDJE obavezno pogledajte video!