ZIMA U PRODUŽENOM BORAVKU

Autor: Gordana Grujić, 6. 3. 2024. 11:08

Ove zime je bilo posebno zabavno i poučno u produženom boravku – puno smo se igrali, puno smo istraživali i učili, a što smo točno radili pogledajte u nastavku!

PROSINAC U PRODUŽENOM BORAVKU

Autor: Gordana Grujić, 4. 1. 2024. 19:48

Mjesec prosinac je bio osobit veseo, raspjevan i šaren. Uređivali smo učionice i hodnike škole božićnim i zimskim motivima, pjevali i plesali uz božićnu glazbu te bili pravi mali umjetnici. Sudjelovali smo u različitim likovnim radionicama, a „šetali“ smo i svijetom umjetnosti: upoznali smo stvaralaštvo Joana Miróa i Ivana Generalića te slikali u njihovom stilu. Obilježili smo i Dan vruće čokolade.

Pogledajte naše aktivnosti i radove u nastavku!

U SVIJETU UMJETNOSTI

Autor: Gordana Grujić, 17. 11. 2023. 15:35

U svijetu umjetnosti projekt je koji se provodi u svim razredima produženog boravka. Zanimanje za likovnu umjetnost i kreativnost u samostalnom likovnom stvaralaštvu potičemo kroz upoznavanje slavnih umjetnika iz svijeta slikarstva koji imaju osobit, prepoznatljiv vizualni jezik i njihovih najpoznatijih radova.

Učenici 1. i 2. razreda upoznali su se sa stvaralaštvom Pieta Mondriana te prenijeli njegov likovni jezik na različite motive: jabuke i paukove mreže.

Povodom Dana prašuma učenici 2. razreda su slikali po uzoru na Henrija Rousseaua, a upoznali su se i sa djelima Salvadora Dalíja i naslikali svoje viđenje slavnih „tekućih“ satova.

JESEN U PRODUŽENOM BORAVKU

Autor: Gordana Grujić, 15. 11. 2023. 16:04

Učenici produženog boravka bili su vrlo aktivni ove školske godine.

Pratili smo jesenske promjene u prirodi, slikali jesenske motive i uredili učionice i hodnike škole.

Obilježili smo različite važne datume. Povodom Svjetskog dana mobilnosti, razgovarali smo o različitim vrstama prometa, njihovom utjecaju na zdravlje i okoliš, a zatim smo crtali, ali i vozili bicikle i romobile.

Dan jabuka obilježili smo raznolikim aktivnostima. Upoznali smo važnost jabuke za zdravlje, raznolikost vrsta i široku mogućnost primjena, slikali smo ih i crtali. Sudjelovali smo i u degustaciji različitih sorti jabuka.

Dan kruha obilježili smo učenjem o različitim vrstama žitarica, ali i pretvaranjem u male pekare – sami smo mijesili i pekli različita peciva.

Učili smo o izumu kravate i igrali se dizajnera kravata koje smo taj dan u školi ponosno nosili.

Na Svjetski dan izumitelja kroz igre Potraga za blagom i Matematički puzzle upoznali smo neke od najpoznatijih hrvatskih izumitelja i neke njihove izume te slikali portrete Nikole Tesle, Eduarda Slavoljuba Penkale, Zlate Bartl i Mate Rimca.

Važan dio produženog boravka je i igra, druženje s prijateljima i boravak na svježem zraku. I u tome smo uživali!

Pogledajte u nastavku što smo sve radili!