U SVIJETU UMJETNOSTI

Autor: Gordana Grujić, 17. 11. 2023.

U svijetu umjetnosti projekt je koji se provodi u svim razredima produženog boravka. Zanimanje za likovnu umjetnost i kreativnost u samostalnom likovnom stvaralaštvu potičemo kroz upoznavanje slavnih umjetnika iz svijeta slikarstva koji imaju osobit, prepoznatljiv vizualni jezik i njihovih najpoznatijih radova.

Učenici 1. i 2. razreda upoznali su se sa stvaralaštvom Pieta Mondriana te prenijeli njegov likovni jezik na različite motive: jabuke i paukove mreže.

Povodom Dana prašuma učenici 2. razreda su slikali po uzoru na Henrija Rousseaua, a upoznali su se i sa djelima Salvadora Dalíja i naslikali svoje viđenje slavnih „tekućih“ satova.