Aktivnosti u školskoj knjižnici 2024./2025.

Mali knjižničari obilježili Europski dan jezika

Autor: Željka Martan Buhin, 26. 9. 2024. 12:09

Kako se pozdravljaju Europljani, kojom riječju izražavaju ljubav i zahvalnost istraživale su učenice četvrtih razreda na izvannastavnoj aktivnosti Mali knjižničari. Učenice su osim jezika istraživale i zastave europskih država te potom izradile plakat kojim su obilježile Europski dan jezika. Plakat naših učenica izložen je u čitaonici školske knjižnice.

Bajkaonica u 2. c

Autor: Željka Martan Buhin, 24. 9. 2024. 08:13

I ove godine učenici 2. c razreda sudjeluje u projektu „Čitam, slušam, učim“ čiji je cilj poticanje i razvoj čitalačkih vještina, izražavanje vlastitog dojma i mišljenja o pročitanom djelu te poticanje kreativnosti i mašte.

Učenici 2. c razreda rado su prihvatili suradnju sa školskom knjižnicom te u petak 20. rujna 2024. godine ugostili knjižničarku Željku koja im je pročitala priču „Naotmjeniji div u gradu“. Svojim interpretativnim čitanjem teta Željka privukla je pažnju malih slušača koji su rado sudjelovali u razgovoru. Razgovarajući o priči učenici su naučili da treba pomagati prijateljima i da će im se dobrota uvijek vratiti.

Straničnici za nove knjiške pustolovine

Autor: Željka Martan Buhin, 24. 9. 2024. 08:23

Kako bi nam čitanje i ove školske godine bilo slatko, na jednom od svojih prvih rujanskih druženja Mali knjižničari četvrtih razreda s profesoricom Željkom izradili su nove straničnike koje će koristiti pri čitanju knjiga tijekom ove školske godine. Veseli, šareni, mudri straničnici ujedno će biti podsjetnik na naša ugodna druženja u školskoj knjižnici.

Poezija cvijeća

Autor: Željka Martan Buhin, 13. 9. 2024. 11:52

Nakon dugog, toplog ljeta svoj povratak u školsku knjižnicu začinili smo veselom, cvjetnom izložbom. Uz predivne likovne ostvaraje prošlogodišnjih četvrtaša odlično se uklopila pejzažna lirika koja odiše mirisom đurđica, maćuhica, perunika, šarenih livada... Dođite i pogledajte izložbu u našoj čitaonici. Neka nam ljeto potraje što duže!