PREDSTAVA "BIJELI KLAUN"

Autor: Marina Rezo, 11. 2. 2024.

Učenici šestih i osmih razreda u petak, 9. veljače gledali su besplatnu kazališnu predstavu „Bijeli klaun“ u Narodnom sveučilištu Sesvete. Predstava je adaptacija istoimenog lektirnog naslova Damira Miloša, a izvelo ju je Kazalište slijepih i slabovidnih „Novi život“ u okviru projekta kojemu je pored umjetničkih izazova zadaća afirmirati mogućnosti i umjetničke kreacije slijepih i slabovidnih osoba, te senzibilizirati javnost za vlastite potrebe i specifičnosti.

Iz najave o predstavi: „Možda i danas Mali princ i Bijeli klaun lutaju svijetom u potrazi za istinom i bojama života. Možda još uvijek slušaju prijateljstvo, mirišu cvrkut ptica i dodiruju tople boje sunčeva milovanja trave i rumena lica neke djevojčice. No, idemo ovo početno možda pretvoriti u priču koja nikad neće biti do kraja ispričana, ali će biti lijepa, nikad do kraja istinita, ali dovoljno maštovita da zaigra srce i zagledaju se oči u bitno. U ovoj predstavi zrcale se sve ljepote života, ali nadrastaju sve teškoće i nedaće. Igramo predstavu za djecu, ali i za sve one koji nisu do kraja odrasli, a za one koji baštine osjećaj potpune odraslosti predlažemo povratak u budućnost, među one na kojima svijet ostaje.“

Priloženi dokumenti:
2.jpeg (92.73 KB)