PETAŠI NA IZLOŽBI BRODARICA

Autor: Gordana Grujić, 22. 3. 2024.

Učenici 5. a i 5. b razreda sa svojom su profesoricom hrvatskoga jezika Davorkom Pekišić  bili  u petak 15. ožujka 2024.  u Galeriji Oblok  na otvaranju multidisciplinarne izložba pod nazivom Brodarica Margarete Peršić. Autorica se predstavila svojim likovnim radovima i pjesmama istoimene zbirke poezije.

Brodarica je  autorsko djelo koje objedinjuje nekoliko umjetničkih grana i praksi te autoricu Margaretu Peršić otkriva kao slikaricu, ilustratoricu, pjesnikinju, kustosicu, pa čak i glazbenu urednicu. Impresivna, multimedijalna izložba zaokuplja sva osjetila i poziva na plovidbu pučinom autoričinog nesvjesnog te su učenici uživali u izložbi, pokušaju slikanja radova za autoricu i slušanju španjolskih pjesama u izvedbi Luke Magdalenića na gitari.