EKO AKCIJA PRVAŠIĆA POVODOM DANA PLANETA ZEMLJE

Autor: Natalija Damjanović, 22. 4. 2024.

Učenici, učiteljice prvih razreda pokrenuli su povodom Dana planeta Zemlje eko akciju s ciljem uređenja okoliša škole. Učiteljice su pozvale roditelje učenika da se priključe eko akciji „Posadimo šareno cvijeće i čestitajmo Zemlji rođendan“ te doniraju po jednu sadnicu cvijeća.

Učenici 1. d razreda posijali su u žardinjere ispred svoje učionice sjeme različitog cvijeća te će pratiti rast i razvoj biljaka.  Zajedno će pratiti i veseliti se svakoj iznikloj biljčici te ju brižljivo zalijevati i plijeviti korov oko nje.

Učenici 1. b i 1. c razreda zasadili su u svoje žardinjere sadnice različitog cvijeća koje svojim šarenilom izazivaju radost i osmijeh na lice prolaznika, a školski vrt čine ljepšim i ugodnijim.

Učenici su naučili da se prvo zemlja treba prekopati, usitniti, iskopati manja rupa, posaditi cvijet te zaliti vodom. Naučili su koji im je alat potreban da bi posijali sjeme i posadili mlade biljke. Svakodnevno će se brinuti o svojem cvijeću.

Učenici 1. c razreda očistili su i okoliš škole od smeća te na taj način doprinijeli zdravoj i čistoj prirodi.

Uređenjem i oplemenjivanje školskog vanjskog prostora te sadnja mirisnog cvijeća uveliko će promijeniti izgled školskog okoliša te će biti šaren, mirisan i lijep. U takvom su okolišu boravak i igra ugodniji, bezbrižniji i dopinose zdravlju.

Učenici prvašići učili su o Danu planeta Zemlje  i kroz igrokaze, plakate, pjevanje pjesama na satu glazbene kulture i slikanjem likovnih radova kojima su uredili panoe u svojim učionicama

Molimo sve učenike naše škole da brinu i čuvaju čist i uredan okoliš škole.

Učenici i učiteljice prvih razreda