Nagrađeni trećaši na likovnom natječaju "Oboji svijet!"

Autor: ANAMARIA KREKOVIĆ, 18. 11. 2016.

U srijedu, 16. studenoga 2016. učenici 3.a razreda posjetili su Muzej za umjetnost i obrt gdje su pozvani kako bi preuzeli osvojenu nagradu na likovnom natječaju "Oboji svijet" u organizaciji Foruma za slobodu odgoja.

Nagrađen je grupni rad u kategoriji "Oboji svijet" slikom pod nazivom “Neka svi putovi vode cestama tolerancije!

Radosne nagrađene učenice 3.a: Dora Čibarić, Staša Dalić, Laura Fijala, Tina Meić i Mihaela Vidović, pozvane su na priredbu na sam Međunarodni dan tolerancije, 16. studenoga. U Muzeju za umjetnost i obrt na dodjelu nagrada došle su u pratnji svojih roditelja, jedne bake i učiteljice Jasminke Pizzitola. Kao posebno iznenađenje bilo je i prisustvo naše ravnateljice gospođe Marine Sabolović. Draga ravnateljica bila je posebna gošća Foruma za slobodu odgoja te se prisutnima obratila s lijepim riječima o toleranciji kao i našoj školi. Među uzvanicima bilo je učenika iz osnovnih i srednjih škola, njihovih učitelja iz gotovo cijele Hrvatske. Moglo se čuti razne dijalekte i narječja naše lijepe domovine. Bilo je to pravo slavlje različitosti.

Mogli smo vidjeti nagrađene vrlo kvalitetne radove i njihove autore iz raznih kategorija, stripom, plakatom, pjesmom, videuratkom, radio emisijom…Voditelji natječaja i projekta razgovarali su s autorima radova o procesu izrade i nastanku ideja. Svi nagrađeni radovi nalaze se na službenim web stranicama Foruma za slobodu odgoja.

Na kraju, u duhu tolerancije, jedna nagrađena srednjoškolka je rekla:

“Svi smo mi različiti, ali smo isti po srcu i tako bi se trebali i vrednovati.