Čitafora - najljepše ljubavno pismo

Autor: Željka Martan Buhin, 6. 2. 2017.

Knjižnica Sesvete već treću godinu za redom održava natječaj za najljepše ljubavno pismo. To nas iznova potiče na promišljanje i iskazivanje uvijek zanimljive i važne teme – ljubavi. Učenici 3. a ove godine bili su vrlo maštoviti te se svojim pismima odazvali natječaju. Zahvaljujemo se učenicima 3.a i učiteljici Jasminki Pizzitola što su svoja pisma podijelili sa svima nama i pozivamo vas na uživanje u čitanju!

Dragi Ratko!

Već tjednima razmišljam o tebi. Znaš doista mi se sviđaš. Nikako te ne mogu izbiti iz glave, čak i sanjam svake noći o tebi. Ivan i Luka mi više nisu dečki, zato sada imaš priliku. Tvoje oči su tako predivne. Svaki put kad te pogledam, skoro pa se onesvijestim od tvoje ljepote i šarma. Ponekad bi mogli prošetati parkom.

Nadam se da i ti osjećaš isto što i ja.

Piši mi.

Radujem se tvome odgovoru.

Voli te tvoja Paulina!

ŠIFRA: ANILUAP

Dragi Ivane!

Žao mi je što smo nakon vjenčanja prekinuli. Zato te ovom pjesmom želim zadržati u srcu.

Kad te pogledam u oči,

mislim na tebe cijele noći.

U mojoj ludoj glavi

ti si onaj pravi.

Znam da nas ni jedna stvar neće odvojiti,

jer ćemo mi zauvijek zajedno biti.

Samo nas jedna stvar odvaja,

a to je da ti imaš drugih planova.

Ne znam zašto me lažeš,

ali znam da neke riječi olako kažeš.

Ja sam te voljela.

I iako se trudim,

još uvijek te nisam preboljela.

Zauvijek te ljubi,

tvoja Paulina                   ŠIFRA: NAVI

Draga ljubljena Marice!

Oprosti što nisam napisao ime na pismu. Dok te je listonoša tražio, bojao sam se hoće li te naći. Kad sam te napokon vidio, nakon toliko mjeseci, moje je srce počelo kucati titi-bum, titi-bum. Toliko si lijepa i posebna zbog tih tvojih očiju boje borovnica. Sviđa mi se i tvoja kosa koja se sjaji na suncu.

Voljet ću te i na kraju svog života!

Voli te i uvijek će te voljeti,

Tvoj Francek

ŠIFRA: ACIRAM

Sesvete, 30.siječnja 2017.

Dragi, najmiliji moj, prinče cvijeća!

Kada sam te prvi puta ugledala, osjetila sam neku nevidljivu povezanost. To nikad prije nisam osjetila, ali uz tvoju ljubav i dobrotu osjetila sam da mi je mjesto tu s tobom i tvojom ljubavlju. Kada me zagrliš, osjećam toplinu, a kad me poljubiš, tvoju ljubav. Tvoje sjajne plave oči sjajne su kao krijesnice. Svaki put kad pogledam tvoje lijepo lice, očara me iznova.

Volim te, zato što si brižan, pažljiv i ljubazan.

Od

srca

te

voli

tvoja

Palčica!

ŠIFRA: AĆEJIVC CNIRP

Sesvete, 30.siječnja 2017.

Draga moja Ljepotice!

Odkada sam te vidio u svome dvorcu, ne mogu te izbaciti iz svoje glave. Toliko si lijepa da ne mogu prestati razmišljati o tebi. Oči su ti plave kao more, a kosa sjajna kao sunce. Uvijek me nasmijavaš svojim šalama i nijedna druga žena nije takva, lijepa i posebna kao ti. Svaku noć kad sanjam, sanjam o tebi. Zato te neću prestati voljeti.

Voli te tvoja Zvijer!

ŠIFRA: A9BAHC

Dragi Eugenije!

Stavrno mi fališ. Toliko mi nedostaješ da je od suza cijeli dvorac poplavljen. Moja ljubav je jaaako velika. Želim da se vratiš. Te tvoje oči tako lijepo sjaje na mjesečini, dok tvoja divna kosa pleše na vjetru. Počinjem te voljeti sve više i više. Ti si ono najljepše na svijetu što mi se dogodilo. Zato ti upućujem ove stihove:

Ti si onaj koji je pravi!

najslađi, najljepši i najhrabriji,

kad si jurio na konju,

kad si se neustrašivo popeo na moju kulu.

Ruže cvatu, a naša ljubav je bez kraja.

O, molim te vrati se!

Kroz ovu pjesmu nadam se da ćeš se ohrabriti i vratiti mi se.

S ljubavlju,

tvoja Zlatokosa

ŠIFRA: ASOKOTALZ

Draga mačko, Ico!

Imaš lijepi dugi rep, sjajne oči poput zvjezdica.

Nisi ni previše popunjena ni previše mršava.

Imaš odlične instikte za lov na miševe, no nadam se da taj miš neću

biti ja. Onaj dan kad sam te upoznao, poskliznula si se na koru od

banana i izgubila si pamćenje. Predstavio sam se kao mačak Mišel,

zato što sam se bojao da ćeš me pojesti. Nadam se da me još voliš.

Misli na tebe i s nadom da me nećeš pojesti,

tvoj miš Iš.

ŠIFRA: ACI AKČAM

Jabukovac, zima 1931.

Draga Drago!

Ovo ti pišem ja Ljuban. Pišem ti o svojim osjećajima koje osjećam za tebe. Jako mi se sviđaš. Volim takve osobe poput tebe. Malo sam se zabrinuo kad si skoro ostala bez života. Na tebi mi se sviđa sve. Zato sam rekao zadruzi da otkopavaju vlak i da ti pomognemo s košuljama kao oblozima. Nadam se da si se oporavila od jake temperature i da si ozdravila. Ako jesi, mogli bi se naći u polju da malo opširnije popričamo o nama. Bilo mi je super u vlaku s tobom, zato što si se odazvala da hoćeš s nama u vagon. Ovim putem se ispričavam za sve psine koje su te uvrijedile i povrijedile. To sam radio jer mi se sviđaš. Jedva čekam tvoj odgovor.

Voli te tvoj Ljuban!

PS. Nemoj mi zaboraviti odgovoriti!

Od Ljubana! Za Dragu!

ŠIFRA: AGARD

Sesvete, 30. siječnja 2017.

Dragi Luka!

Nemoj biti ljubomoran što sam se vjenčala s Ivanom. Odmah smo se rastali. On sad ima curu iz 4.b. Volim te i ti to znaš. S Ratkom sam bila samo zbog Pepija. Pepi se sad zaljubio u drugu mačku i tako više ne trebam u šetnju s Ratkom i Rinom. Želim biti s tobom. Nadam se da se više ne ljutiš što sam poljubila druge batmene. Nisam znala tko si ti jer su svi imali maske preko lica. Najzgodniji si u razredu, a možda i šire. Oči su ti poput zvijezda. Kosa ti je smeđa poput kore drveta. Voliš li me još?

Nadam se da nećeš oklijevati i da ćeš mi odmah odgovoriti!

Tvoja Paulina!

ŠIFRA: AKUL