Posjet tvornici Kraš

Autor: Željka Martan Buhin, 13. 11. 2017.

Učenici 4. razreda naše škole i ove godine upoznaju gospodarstvo zavičaja. Tako smo 9. studenog posjetili zagrebačku tvornicu čokolade, bombona i keksa Kraš. Na ulazu nas je dočekalo ljubazno osoblje Kraša u društvu maskote, pande Amande. Nakon kratkog razgovora o Kraševim proizvodima koje volimo i koristimo, uslijedio je edukativni film o tvornici i procesu proizvodnje slatkiša. Nakon toga smo saznali gdje i kako raste kakaovac te što je sve potrebno da od te gorke biljke nastane ukusna i slatka čokolada. Naučili smo i kako pravilno degustirati čokoladu koristeći svih pet osjetila. Posjet Krašu završio je obilaskom proizvodnog pogona i oproštajem uz slatke poklon-pakete.