Sportskim igrama u prirodi protiv nasilja među mladima

Autor: Željka Martan Buhin, 14. 11. 2017.

U subotu, 11. studenoga 2017. učenici 6-ih i 7-ih razreda u pratnji Martine Božičević, Marine Rezo, Mirjane Rišavi i Zrinke Ćavar sudjelovali su u jednodnevnom programu Hrvatske škole Outward Bound. U sklopu projekta „Prevencija nasilja među mladima kroz edukativne programe iskustvenog učenja prema Outward Bound metodi“, kojim se uz edukativne sportske i pustolovne aktivnosti potiče učenike na komunikaciju, timski rad, zajedništvo, toleranciju i poštivanje te samim time direktno utječe na prevenciju nasilnih i neprihvatljivih oblika ponašanja među mladima.

Hrvatska škola Outward Bound (HŠOB) je dio međunarodne organizacije Outward Bound International koja već 70 godina provodi programe iskustvenog učenja po cijelom svijetu.