Četvrti razredi u Gradskom kazalištu Trešnja

Autor: Željka Martan Buhin, 23. 3. 2018.

Učenici četvrtih razreda posjetili su Gradsko kazalište Trešnja tijekom veljače i ožujka dva puta.

U kazališnoj adaptaciji lektirnog djela Hrvoja Hitreca Eko, Eko uživali smo 22. veljače 2018. Tada nam je društvo pravila i naša ravnateljica Marina Sabolović. Mogli smo usporediti sličnosti i razlike u književnom i kazališnom ostvarenju te iznijeti u čemu smo više uživali. Kazališna predstava Eko, Eko nas je oduševila svojim suvemenim izričajem te kostimima i zanimljivim efektima unatoč skromnoj scenografiji.

U četvrtak, 15.ožujka 2018. pogledali smo kazališnu predstavu Plemeniti šljivari nastalu prema legendi o provali Tatara u naše krajeve u 13. stoljeću. Prisjetili smo se povijesnih zbivanja vezanih uz prošlost Zagreba te proširili i na događaje u cijeloj Hrvatskoj. Itekako nam je dobro došlo znanje iz Prirode i društva koje smo stekli u četvrtom razredu te smo s lakoćom pratili kako je kralj Bela IV. Arpadović bježao pred Tatarima. Ovaj put predstava je imala bogatiju scenografiju, ali i raskošnije kostime. Bilo je uzbudljivo uživati u povijesnim zbivanjima, zvučnim efektima, ratnim rekvizitima i povijesnim anegdotama kojih ima i danas.

Učenici četvrtih razreda i učiteljice