Uspjeh na likovno literarnom državnom natječaju Moja prva knjiga

Autor: Željka Martan Buhin, 28. 5. 2018.

Učenica trećeg razreda i učenici četvrtih razreda sudjelovali u izradi slikovnica Državnog likovno literarnog natječaja Moja prva knjiga. Učenici naše škole kreirali su i poslali ukupno 8 predivnih slikovnica.

Naši učenici osvojili su posebnu poticajnu nagradu, a to su 2 slikovnice iz edicije Moja prva knjiga.

Nagrađeno je čak pet slikovnica od ukupno poslanih 8 slikovnica.

Nagrađeni su:

-učenica 3. b razreda -Iva Jurakić, mentorica učiteljica Natalija Damjanović

-učenici 4. a razreda - Jan Krehula, Neva Krehula, Marta Meštrović i Tina Meić, mentorica učiteljica Jasminka Pizzitola

Posebnost ovog natečaja je u velikoj konkurenciji te u tome da su ilustrator i autor priče slikovnice jedna učenica ili jedan učenik. Iza svake slikovnice stoji jako puno uloženoga truda i ljubavi prema pisanoj riječi, ali i likovnom izražavanju. Slikovnica se sastoji od ukupno 16 stranica te ima dvije naslovnice, priču s ilustracijama i autobiografiju sa slikom. Baš poput prave slikovnice.

Dodjela nagrada te prigodni program održat će se u Zorinom domu u  Karlovcu tijekom rujna.

Velike čestitke našim maštovitim nagrađenim učenicima!