DRUGAŠI I ČETVRTAŠI U NARODNOM SVEUČILIŠTU GLEDALI ŠUMU STRIBOROVU

Autor: Gordana Grujić, 27. 1. 2024.

U četvrtak 25.siječnja drugaši i četvrtaši naše škole posjetili su Narodno sveučilište u Sesvetama. U Narodnom sveučilištu su bili u  kako bi pogledali kazališnu predstavu Šumu Striborovu.

Kazališnu predstavu izvela je Kazališna družina Ivana Brlić Mažuranić iz Slavonskog Broda.

U nastavku pročitajte detaljnije!

Učenici su uživali u zaista posebenoj predstavi. U kazališnoj predstavi glumila je samo jedna glumica koja je pripovijedala priču. Doživljaju je pridonio medijski filmski dio koji se paralelno projicirao uz pripovijedanje. U filmu su učenici mogli vidjeti radnju o kojoj je šumska vila pripovijedala.

Pažnju i dodatni doživljaj izazvalo je interaktivno sudjelovanje učenika u predstavi. Zvučnim efektima i govornim uživljavanjem učenika u uloge likova djeca su mogla maštom i otputovati u prošlost i svijet bajke Ivane Brlić Mažuranić.

Učenicima se jako svidio tradicionalni kostim šumske vile, rekviziti, filmić, izgled Stribora i Domaćih.

Predstava na primjeren način dočarala djeci poruke bajke. Neke od poruka koje su učenici uočili su:

Ne vjeruj nepoznatima!

I u vlastitoj nevolji prepoznaj tuđu nevolju i pomogni!

Majčina ljubav sve prašta!

Budimo brižni i strpljivi sa starijim osobama!

Kada pogriješiš, uvijek imaš šansu ispraviti svoje ponašanje!

Učenici i učiteljice drugih i četvrtih razreda