ODRŽANO PRVO KOLO MAT LIGICE ZA UČENIKE 1. RAZREDA

Autor: Natalija Damjanović, 13. 2. 2024.

Ove godine je u našoj školi po prvi puta održano matematičko natjecanje za učenike 1. razreda, MAT ligica, 1. kolo. MAT ligica je ekipno matematičko natjecanje učenika prvih razreda osnovnih škola. Nastala je sa željom uključivanja najmlađih učenika osnovnih škola u projekt MAT lige koji je verificiran od strane MZO-a. Ekipu  čine dva člana učenika prvog razreda iz iste škole. Iz naše škole sudjelovalo je 9 ekipa učenika 1. a, 1. b, 1.c i 1. d razreda.

Nakon prvog kola, postignuti su ovi rezultati:

1. mjesto- Lovro Tomašić i Otto Šćuric, 1. b mentor- Marijana Jurić ( 16. mjesto u RH)
  2. mjesto - Kristina Skenderović i Jakov Lušić, 1c, mentor Natalija Damjanović ( 32. mjesto u RH)
  3. mjesto - Petar Batarelo i Luka Majstorović, 1.d, mentor Iva Petrinić ( 39. mjesto u RH)
  4. mjesto Veronika Popić i Rita Cecarević, 1. c, mentor Natalija Damjanović
  5. mjesto - Jakov Vuković  i Tara Lovrić, 1. a, mentor Nevenka Blažević.
  6. mjesto - Senad Dani Ramičević i Marina Đurić, 1.d , mentor Iva Petrinić
  7. mjesto - Veronika Popić i Rita Cecarević, 1. c, mentor Natalija Damjanović
  8. mjesto – Tomislav Šmitlehner i Tamara Krpan, 1.b , mentor Marijana Jurić
  9. mjesto – Ana Vidović i Petar Farago, 1.d, mentor Iva Petrinić.

Čestitamo natjecateljima na postignutom uspjehu i nestrpljivo čekamo 2. kolo u travnju 2024. godine.

Natalija Damjanović