ZIMA U PRODUŽENOM BORAVKU

Autor: Gordana Grujić, 6. 3. 2024.

Ove zime je bilo posebno zabavno i poučno u produženom boravku – puno smo se igrali, puno smo istraživali i učili, a što smo točno radili pogledajte u nastavku!

Provodili smo puno vremena na otvorenome, uočavali i pratili promjene u prirodi, život biljaka i životinja te rad ljudi. U likovnim aktivnostima bavili smo se zimskim motivima: polarnim medvjedima, pingvinima, zimskom odjećom, snježnim kuglama i zimskim krajolikom.

Nastavili smo i s projektom U svijetu umjetnosti te su i 2. a i 2. b/c naslikali zimske pejzaže u stilu Ivana Generalića.

Obilježili smo i Dan Winnie Pooha, poznatog lika dječje književnosti, uz čitanje, gledanje animiranih filmova i crtanje omiljenog mede.

2. a je na Svjetski dan kokica uživao u kokicama koje su sami ispekli, a i film u razrednom kinu je bio zabavniji uz grickanje kokica.

Povodom Svjetskog dana kišobrana naučili smo kratku povijest nastanka kišobrana, čitali i pjevali pjesme o kišobranu, a zatim ga i crtali gradbenim i teksturnim crtama.

Svjetski dan smijeha obilježili smo pričanjem viceva te smišljanjem šala i humorističnih stripova.

Ove godine smo Dan snjegovića, osim crtanjem, mogli obilježiti i građenjem pravih pravcatih snjegovića jer smo uživali u nekoliko snježnih dana.

Na Međunarodni dan zagrljaja puno smo se grlili, ali i razgovarali zašto su nam zagrljaji važni i kako utječu na naše emocije i zdravlje. Zaključili smo da se trebamo što češće grliti s onima koje volimo!

100. dan škole prošao je u znaku broja 100 – crtali smo, pričali, pisali…. A drugaši su odradili i 100 vježbi u zajedničkoj aktivnosti na školskom igralištu.

Nakon školskog fašničkog plesa, učili smo o fašničkim običajima naših krajeva, slušali tradicijske fašničke stihove i izradili različite maske. 1. d je sudjelovao i na fašničkoj radionici u Narodnom sveučilištu Sesvete gdje smo maske izrađivali od različitih recikliranih materijala.

Valentinovo je prošlo veselo – pisali smo prijateljima i simpatijama pisma, naučili nešto o postanku tog blagdana te naučili reći „Volim te“ na nekoliko svjetskih jezika.

Učenici drugih razreda su uvježbavali procjenjivanje i mjerenje zajedničkim aktivnostima u učionici i na igralištu te su se, osim usvajanja novih znanja, i odlično zabavili.