GOŠĆA U 2.a RAZREDU

Autor: Natalija Damjanović, 17. 3. 2024.

Učenici 2.a pozvali su u goste gospođu Tihanu Ledenku, majku naše učenice Leonie Emme Ledenko.

Draga gošća posjetila je drugašiće u ponedjeljak, 11.3.2024. godine.

U učionicu je ušla široka osmijeha naoružana „strpljenjem i dobrom voljom“ jer su već na ulazu nestrpljivi učenici imali brojna pitanja.

Kroz pripremljenu prezentaciju i veliku pomoć svoje asistentice kćerke Leonie Emme započela je s predstavljanjem nekoliko zanimanja kojima se ljubazna gošća bavila i bavi.

Doznali su što sve radi tajnica, kako izgledan njezin jedan radni dan, što tajnici treba za rad.

Gospođa Ledenko ispričala je gdje sve radila kao tajnica. Između ostaloga radila je u Kauflandu, Wiener i Erste osiguranju, Lidlu, Auto Zubaku, pa čak i u Europskom parlamentu. Kako učenici nisu znali što je parlament, draga gospođa je objasnila dječjim jezikom kako Parlament donosi odluke koje bi Vlada trebala provoditi, a Leonie je dodatno objasnila onima kojima nije baš i dalje bilo jasan taj dio političkoga života.

Uključivala je učenike u raspravu. Učenici su davali zanimljive odgovore na pitanje zašto je posao tajnice važan. Svakako je tajnovitost bila jako zanimljiva svima.

Leonie je s majkom predstavila drugo majčino zanimanje, a to je vizažista. Učenici su doznali što sve radi vizažist, a najzanimljivije im je bilo kada su vidjeli i čuli da se šminkom rade i specijalni efekti na glumcima. Vidjeli su i Leonie našminkanu i pretvorenu u neki drugi lik, a posebno su se iznenadili kada su vidjeli fotografiju gospođe Ledenko gdje je sebe pretvorila u staricu. Vidjeli su pribor za rad, gomile bočica, kistova, ruževa, sjenila, rumenila…Gospođa je završila Talijansku školu mode i dizajna Callegari. Doznali su da se tamo uči i za dizajnera interijera, modnoga stilistu, vizažista i modelista visoke mode.

Na kraju je draga gospođa Ledenko ispričala što radi danas. Danas ima svoj obrt kroz koji se bavi posredovanjem za razne poslove, poučavanjem drugih za poslove tajnice kao i poučavanje budućih vizažista.

Učenicima je vrijeme proletjelo. Doznali su puno o zanimanjima tajnice, asistentice, vizažistice.

Zaključili su da je jako dobro poznavati i strane jezike jer je upravo znanje njemačkoga jezika gospođi Ledenko omogućilo puno zanimljivih poslova. Obzirom da je gospođa Tihana izvorni govornik njemačkoga jezika sam kraj druženja proveli su u prevođenju hrvatskih riječi i fraza na njemački.  Leonie je obećala naučiti razred brojati na njemačkom jeziku.

Puno hvala učenici Leonie Emmi i njezinoj majci Tihani Ledenko na zabavnom i veselom druženju!

Hvala gospođi Tihani Ledenko na izdvojenom vremenu i uloženu trudu!

Učenici 2.a i učiteljica Jasminka Pizzitola