TREĆAŠI U ZAGREBAČKOM VREMEPLOVU

Autor: Gordana Grujić, 25. 4. 2024.

Učenici trećih razreda u ovome su polugodištu učili o prošlosti Zagreba. O svemu su uživo svjedočili 20.3.2024. u organiziranom razgledu svoga grada. Obišli su cijeli Gornji grad, vozili se uspinjačom, posjetili Muzej grada Zagreba, prošetali glavnim gradskim trgom i najpoznatijom zagrebačkom tržnicom te točno u podne doživjeli znakoviti pucanj Gričkog topa ispred kule Lotrščak.

Mjesec dana kasnije, 23.4.2024. utvrdili su još jednom naučeno gradivo pogledavši lutkarsku kazališnu predstavu „Zagrebački vremeplovci“ u ZKL-u. bio je to pravi spektakl doživljaja – od vrhunskih lutaka, rekvizita i kulisa do fantastične glazbe popraćene svjetlosnim efektima. Svi su skupa  zapjevali i zapljeskali uz poznate zagrebačke songove, a svoj vremeplov kroz povijest našega grada okrunili radionicom lutaka od papira (tehnikom papir-plastike): Mandušom i banom Jelačićem.

Mislim da će im do nove lekcije povijesti ova znanja ostati u dubokom, ako ne i trajnom sjećanju. A fotke (pogledajte u nastavku!)…, one će im samo pomoći u evociranju uspomena.