Razredna nastava

PROJEKT "CAP" 2022./2023.

Autor: Natalija Damjanović, 19. 6. 2023.

I ove godine u našoj školi proveden je projekt „CAP“ – prevencija nasilnog ponašanja za učenike 2. razreda.

Za roditelje učenika 2. razreda 6. svibnja 2023. godine održan je roditelji sastanak gdje su voditeljice CAP programa, pedagoginja Jelena Šestak Novak, učiteljice Iva Petrinić i Natalija Damjanović predstavile projekt i filozofiju CAP-a te objasnile roditeljima način provođenja radionica za učenike.

Radionice za učenike 2. razreda održane su krajem svibnja i početkom lipnja.

Radionice za učenike bave se situacijama u kojima su povrijeđena dječja osobna prava i kroz vođenu grupnu raspravu, priče i igranje uloga, djeca uče strategije kojima će se zaštiti i ostati sigurni, jaki i slobodni. U svakoj radionici djeca se poučavaju sljedećim osnažujućim vještinama:

• zalaganje za sebe
  • podrška vršnjaka
  • reći odrasloj osobi od povjerenja

Osjećajmo se SIGURNO, JAKO I SLOBODNO i zaštitimo naša prava.

Hvala učiteljicama 2. razreda na suradnji.

Voditeljice projekta  „CAP"