Svijet matematike

NATJEČAJ ZA NOVAC MARIM, TROŠKOVE PRATIM

Autor: Romana Sosa, 12. 5. 2023.

Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga (Hanfa) objavila natječaj za učenike osnovnih škola „Za novac marim, troškove pratim“. Učenica Eva Svaguša iz 7.b razreda je napravila strip. Nadamo se nagradi...

U natječaju „Za novac marim, troškove pratim“ koji je organizirala Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga (Hanfa), mogli su sudjelovati svi učenici osnovnih škola s područja Republike Hrvatske. Natječajem se želi potaknuti učenike da se upoznaju s pojmovima financijske pismenosti, odnosno s jednim od osnovnih pojmova, osobnim budžetom. Za potrebe natječaja učenici samostalno ili uz pomoć nastavnika mentora trebaju osmisliti strip koji bi trebao dati odgovor na pitanja poput što je to osobni budžet, zašto ga je važno voditi i sl.

Na Satu Razrednika prenijela sam učenicima 7.b obavijest o natječaju. Ubrzo je Eva Svaguša osmislila naslovnicu stripa. Trudila se i radila, obaviještavala me o svom napredovanju. Moram priznati da nisam očekivala takvo dobro idejno rješenje, tako krasne i živopisne slike a ukupan dojam je bio fantastičan. Čestitam Evi i nadam se da će njen rad osvojiti glavnu nagradu!!!

Veselim se zajedno s cijelim razrednim odjelom jer najbolji strip prema odluci Povjerenstva dobit će vrijednu nagradu: pametnu/interaktivnu ploču/zaslon.

Mirjana Mihalj