Lektira kroz strip

Autor: Željka Martan Buhin, 6. 6. 2018.

U ponedjeljak, 4. lipnja, učenici drugih i četvrtih razreda u pratnji učiteljica Mirne Turniški, Tanje Resman, Kristine Dragičević, Arijane Piškulić Marjanović i Jasminke Pizzitola te asistenata Zdravka i Petre posjetili su Narodno sveučilište Sesvete.
Razgledali su likovnu izložbu na temu Lektira kroz strip. Mogli su vidjeti različite likovne uratke učenika osnovnih škola, ali i vlastite radove. Nakon izložbe pogledali smo crtani film Surogat, Zagrebačke škole animiranog filma.
Učenici predstavnici razreda ispričali su radio novinarki Hrvatskog radija kako je nastao strip, gdje su pronašli nadahnuće, kako im je bilo stvarati strip i slična pitanja vezana uz lektiru i nastali likovni rad. Radio prilog možete poslušati na  Hrvatskom radiu, 1. program,  u petak od 11:40 ili poslušajte  reprizu isti dan u 19:30.