Do baštine na krilima mašte – Baš baština

Autor: Željka Martan Buhin, 16. 11. 2018.

Naši Mladi knjižničari i ove su godine  već tradicionalno sudjelovali u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja. Pročitali su tri nova romana za mladež: Sve o Evi, autorice Nene Lončar, zatim Andautonca spisateljice Snježane Babić Višnjić te Letače srebrnih krila književnice Melite Rundek.

Učenica Lucija Krivić iz 8.a razreda jedna je od pobjednica nacionalnog kviza te je u pratnji knjžničarke  Dunje Lovrenčić Gašljević iz Knjižnice Selčina, u kojoj je pročitala  najviše knjiga od svih članova knjižnice, te školske knjižničarke Jadranke Jelinić Blagec prisustvovala u završnoj svečanosti Mjeseca hrvatske knjige u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu.

Bila je to prilika da se učenici upoznaju s autoricama ovih triju romana koje su pročitali za kviz te da odgledaju bogat kulturnoumjetnički program posvećen hrvatskoj glazbenoj i folklornoj baštini u izvedbi KUD-a „Ivan Goran Kovačić“. Sunčan i topao dan te raskošno druženje s knjigoljupcima pozivao je na nastavak druženja s pisanom riječi – na odlazak na 41. Međunarodni sajam knjiga i učila “Interliber“.