Mladi knjižničari na završnoj svečanosti Nacionalnog kviza za poticanje čitanja

Autor: Željka Martan Buhin, 3. 12. 2019.

Mladi knjižničari naše škole i ove su godine aktivno sudjelovali u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja, a kao nagradu za svoj trud u pratnji školske knjižničarke Željke Martan Buhin prisustvovali su završnoj svečanosti Nacionalnog kviza za poticanje čitanja 2019. održanoj u četvrtak, 14. 11. 2019. u 12:00 sati u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici Zagrebu gdje su javno izvučene i dodijeljene nagrade nekima od pobjednika kviza. Pobjednica kviza iz naše škole je učenica Dora Letonia iz 6. c razreda.

Djeca su imala priliku družiti se sa spisateljicama romana Jasminkom Tihi-Stepanić, Ivanom Guljašević Kuman i Vlastom Golub.
U glazbenom dijelu programa nastupio je kvintet Simply brass izvedbama popularnih skladbi kao što su Pink Panther, Imperial March, Spanish Gypsy Dance, Looney Tunes…
Pozdravnim govorima uzvanicima su s obratile Višnja Cej, predsjednica programskog odbora Mjeseca hrvatske knjige i ravnateljica KGZ-a, Tinka Katić, pročelnica Hrvatskog zavoda za knjižničarstvo, u ime Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu, Maja Zrnčić, voditeljica programa Ruksak pun kulture, predstavnica Ministarstva kulture Republike Hrvatske kao pokrovitelja nacionalne manifestacije Mjesec hrvatske knjige 2019. te Bernadica Ivanković, urednica kulturnih programa Gradske biblioteke Subotica.