Projekt "Učenje međugeneracijske solidarnosti"

Autor: Željka Martan Buhin, 4. 3. 2020.

U suradnji sa Zakladom Zajednički put naša škola  sudjeluje u projektu "Učenje međugeneracijske solidarnosti" Projekt je financiran od strane Zaklade Hrvatska za djecu, a namijenjen je učenicima svih petih razreda. Svrha i cilj projekta je praktično učenje djece vrijednostima međugeneracijske solidarnosti kroz razvijanje empatije i brige za starije osobe; osvještavanje stereotipa i predrasuda o starijim osobama te poticanje međugeneracijske integracije i aktivnosti.

Učenici će putem pedagoških radionica biti educirani o vrijednostima međugeneracijske solidarnosti. Nakon održanih radionica učenici će biti uključeni u kreativno i stvaralačko izražavanje pisanjem literarnog uratka na temu međugeneracijske solidarnosti. Na razini škole biraju se tri najbolja uratka koja se šalju u Zakladu do 20. ožujka 2020. Povodom Svjetskog dana međugeneracijske solidarnosti na razini Grada Zagreba autorima 5 najboljih literarnih uradaka uručit će se prigodne nagrade na završnoj svečanosti 29. travnja 2020. Na svečanosti će prisustvovati predstavnici nadležnih državnih i gradskih institucija za zaštitu djece, odgoj i obrazovanje te predstavnici Zaklade Hrvatska za djecu i mediji.

Dopuna:

Projekt "Učenje medugeneracijske solidarnost" uspješno je realiziran.
Uz prikupljene suglasnosti roditelja, pedagoginja Jelena Šestak Novak odradila je pedagoške radionice sa svim petim razredima naše škole početkom ožujka.
Eseje su pisali sa svojim učiteljicama Hrvatskoga jezika Davorkom Pekišić i Irenom Ivančić u nastavi na daljinu. Izabrana su tri najbolja rada i poslana u udrugu Zajednički put. Nadamo se i nekim lijepim nagradama za učenike.