Digitalni svijet-obavijesti i informacije vezane uz informatiku

EUROPSKI TJEDAN PROGRAMIRANJA 2023.

Autor: Gordana Grujić, 17. 10. 2023.

Europski tjedan programiranja društvena je inicijativa čiji je cilj na zabavan i angažirajući način svima približiti programiranje i digitalnu pismenost.

Ove godine, od 16. do 20.  listopada  provodimo razne aktivnosti pod nazivom Programirajmo aktivno! kako bi svim uzrastima približili programiranje.

Učenici nižih razreda vježbat će logičko razmišljanje slaganjem sudoka, bojat će pixele i uvest ćemo ih u svijet programiranja pomoću micro:bita na izvannastavnim aktivnostima.

Učenici viših razreda povezat će ples i programiranje, programirat će sa poznatim likovima iz Minecrafta i igrom space invader, kreirat će i animirati svoj logo, slagat će 3D slova pomoću Pythona i programirat će robota micro:Maqueen plus na izvannastavnim aktivnostima.