Razredna nastava

"COPRNICA DRAGICA U IZVEDBI ČITALICA - PRIČALICA, 3. E RAZREDA

Autor: Natalija Damjanović, 4. 6. 2023.

Čitalice - pričalice 3.e razreda cijelu su nastavnu godinu odlazili u Gradsku knjižnicu Selčina gdje su uz vodstvo knjižničarke Dunje Lovrenčić Gašljević i učiteljice Tanje Resman, kroz upoznavanje sa zanimljivim tekstovima, pripovijedanje, glumu i pisanje razvijali vještinu čitanja, govorenja, a ponajprije ljubav prema knjizi.

Za kraj ovogodišnjeg druženja, a povodom Dana grada Zagreba u Gradskoj knjižnici Selčina, odjeveni u narodne nošnje, izveli su dramsku predstavu "Coprnica Dragica", nastalu prema istoimenoj slikovnici Marijane Jelić. Nakon izvedbe predstave učenici su pročitali zanimljive priče koje su napisali inspirirani onime što su ove nastavne godine naučili o prošlosti Zagreba.
Za svoj trud nagrađeni su velikim pljeskom prisutnih.

Zahvaljujemo knjižničarki Dunji na ugodnoj suradnji te s nestrpljenjem očekujemo ponovno druženje iduće nastavne godine.

Čitalice - pričalice i učiteljica Tanja Resman