Razredna nastava

U KAZALIŠTU, UČENICI PRVIH I DRUGIH RAZREDA

Autor: Natalija Damjanović, 3. 12. 2023.

U petak,1. prosinca 2023. godine učenici prvih i drugih razreda pogledali su predstavu Ružno pače, u izvedbi Kazališne družine Ivana Brlić Mažuranić iz Slavonskog Broda. Predstava je održana u dvorani Narodnog Sveučilišta Sesvete s početkom u 10.00 sati. Ružno pače je predstava o prihvaćanju sebe i drugih, o spoznaji da jesmo različiti, ali da se i neprekidno mijenjamo, sazrijevamo i rastemo.

Kroz priču o ružnom pačetu vodila su ih dva lika, baka i unuk. U bakinoj radionici nastali su razni likovi pomoću kojih je svome unuku i publici ispričala priču o jednom pačetu koje je mislilo da je ružno, a zapravo je bilo labud. Učenici su kroz predstavu naučili da trebaš voljeti sebe kakav jesi, jer imaš mnoge vrijednosti te da nije važna samo vanjska ljepota nego i dobrota srca.

Svoje su oduševljenje predstavom izrazili pljeskom i tako nagradili glumce za izvrsnu izvedbu.